chicaner آفتاب زنجان اوقات شرعی اوقات شرعی

chicaner: آفتاب زنجان اوقات شرعی اوقات شرعی اذان صبح افق زنجان اذان ظهر

گت بلاگز بین‌الملل سفارت در حال احداث آمریکا در بیروت به پایگاه نظامی شبیه‌تر است

آمریکا در حالی کلنگ ساخت بزرگترین سفارتخانه این کشور در غرب آسیا را نزدیک بیروت بر زمین زد که تحلیلگران، سفارتخانه‌ای با این عظمت را شبیه به پایگاهی نظامی م

سفارت در حال احداث آمریکا در بیروت به پایگاه نظامی شبیه‌تر است

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوانبه نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پایتخت لبنان روز پنج شنبه 20 آوریل امسال، شاهد رویدادی مهم بود که رسانه ها و سیاستمداران توجه زیادی به آن نکردند. نزدیک شهرک عوکر در دامنه کوهی در برابر شهر بیروت، کلنگ احداث بزرگترین سفارتخانه آمریکا در خاورمیانه بر زمین زده شد. این مناسبت در آینده نزدیک تاثیرات و پیامدهایی در منطقه خواهد داشت که تحمل آن جهت کشور کوچکی مثل لبنان سخت خواهد بود.
الیزابت ریچارد سفیر آمریکا در لبنان در مراسم شروع ساخت ساختمان تازه سفارت آمریکا در بیروت گفت این پروژه، پیامی مهم جهت مردم لبنان در خصوص عمق هماهنگی و همکاری بین دورکشور است که با افتتاح این پروژه عظیم، گسترده تر نیز خواهد شد.

عبارات مهم : بیروت

نقشه های این پروژه نشان می دهد سفارت تازه آمریکا در بیروت قرار است در زمینی به مساحت 174 هزار متر مربع ساخته شود و مشمول بر ساختمان های متعددی خواهد بود که از نظر امنیتی در سطح بالایی قرار دارند تا بتوانند از کارمندان و شهروندان آمریکایی در موارد مهم محافظت کنند.
اجرای این پروژه به شرکت مهندسی مورفوسیس (Morphosis Architects) که مقر آن در شهر کالور (Culver City) ایالت کالیفرنیا است واگذار شده است است و ناظر آن نیز شرکت بین المللی هاربرت (B.L. Harbert ) هست. منابع رسانه ای هزینه اجرای این پروژه را حدود یک میلیارد دلار اعلام کرده اند.
بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان معتقدند اجرای چنین پروژه عظیمی در بیروت بی علت نیست و این پروژه همزمان دارای ابعاد نظامی و سیاسی هست. این مکان حدود 100 کیلومتر از پایگاه دریایی روسیه در طرطوس سوریه فاصله دارد و فاصله آن تا مرزهای جنوبی لبنان که نیروهای بین المللی در آن مستقر هستند و افراد حزب الله در آنجا حضور دارند فقط دهها کیلومتر هست.
به عقیده تحلیلگران، اجرای این پروژه با این هزینه سنگین نشان می دهد این پروژه از چارچوب دیپلماسی خود خارج شده است و به پایگاه نظامی آمریکا شبیه تر است و ساخت آن اقدامی راهبردی و ایجاد جای پایی در برابر پایگاه طرطوس در سوریه هست.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بیروت | لبنان | پروژه | آمریکا | آمریکایی | بین الملل | آمریکا | لبنان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog